“Blerja” më e fundit e Top Channel, gazetari Vladimir Lame, ja pozicioni i rëndësishëm që do mbaj

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 24-01-2017 “Blerja” më e fundit e Top Channel, gazetari Vladimir Lame, ja pozicioni i rëndësishëm që do mbaj

Gazetari dhe analisti i njohur Vladimir lame është rekritumi më i fundit i televizionit Top Channel.

Lame i cili e ka filluar karrierën në vitin 1997 dhe për një kohë të gjatë ka qenë gazetari politik kryesor i Televizionit Klan, do të mbulojë sërish politikën edhe në Top Channel, veçanërisht kryeministrin Edi Rama, shkruan Newsbomb.al

Lame është profesor i Marrëdhënieve Politike Ndërkombëtare dhe vijon të jetë i ftuar special i Këshillit të Evropës dhe instituconeve ndërkombëtare. 

Kulmi i karrierës mediatike ishte data 4 Prill 2009 ku Lame ishte vetmi gazetar shqiptar prezent dhe që intervistoi në sallën kryesore të Samitit të NATO-s në Strasbourg, presidentin e amerikan Barack Obama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali i zhdukjes së kursimeve, reagon Tirana Bank: Kallëzuam në Prokurori Altin Jakun
Kapet pa rrip sigurimi, ja me sa para tenton të korruptojë policin dhe "fati i keq" i shoferit (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012137889862061
array(1) { ["section"]=> string(99) "blerja-me-e-fundit-e-top-channel-gazetari-vladimir-lame-ja-pozicioni-i-rendesishem-qe-do-mbaj-66515" }