Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Blerja e votave, Ahmetaj mesazh opozitës me statistika: PS ka marrë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish ministri i Financave Arben Ahmetaj nga foltorja e Kuvendit komentoi akuzat e opozitës për blerje votash.

Ahmetaj iu referua statitsikave dhe sipas tij PS ka marrë votat e veta në zonat ku sipas tij i ka marrë tradicionalisht.

“Opozita ka dalë në rrugë se i kanë vjedhur votat. A i keni numëruar ndonjëherë statistikën e votave të PS në 2017. Edhe nëse do të kishim pasur fenomene të të dalluara në ndonjë zonë nga LSI, PD apo Ps janë të izuluara në sytë e drejtësisë. Çdo qendrim politik për të prishur një sistem ka logjikën statistikore. Statistikorja tregon se PS nuk ka devijuar nga votat e veta, merr ato që tradicionalisht merr. Keni parë ju ndonjë opozitë që del dhe thotë nuk e duam këtë kryeministër. Le të përballen me votat’, tha Ahmetaj.  

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img