Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Blerja e vaksinave ruse dhe kineze, marrëveshja me Pfizer dhe ligjet e reja të SPAK; Ja projektligjet që u miratuan sot në Kuvend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot disa projektligje të rendit të ditës, që përfshijnë lejimin e qeverisë për të negociiuar dhe blerë vaksina nga Kina dhe Rusia, marrëveshja me kompaninë e vaksinave Pfizer, marrëveshja për HEC-in e Skavicës, etj.

Gjithashtu, me shumicë votash pro janë miratuar marrëveshja për pjesëmarrjen në strukturën globale të qasjes në vaksinat Covid-19, Aleanca GAVI (Covax Facility), marrëveshja me BERZH dhe ligjet e reja të SPAK.

Nëpërmjet këtyre ligjeve të reja, ngushtohet veprimtaria e Prokurorisë së Posaçme SPAK, në mënyrë që ky organ i ri i drejtësisë të mos hetojë krimet dhe rastet banale të korrupsionit.

Aktiviteti i Kuvendit në seancën plenare datë 23 mars 2021 by Newsbomb Albania on Scribd


Më shumë

spot_img
spot_img