Hapësire reklamuese

Aktualitet

Blendi Gonxhja u bë ministër, ja kush do të drejtojë DPSHTRR

Shkruar nga Newsbomb
Blendi Gonxhja u bë ministër, ja kush do të drejtojë DPSHTRR

Ilir Mëngra është emëuar në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR).

Burime për “report tv”, bëjnë me dije se Mëngra është vendosur në krye të DPSHTRR, ndërsa më herët ky institucion është drejtuar nga Blendi Gonxhja, i cili tashmë është emëruar ministër i ri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit.

Mëngra më herët ka qenë ish-kreu i drejtorisë rajonale të Transportit Rrugor në Tiranë. Sakaq, Afrim Tola është emërua në drejtorisë rajonale të DPSHTRR në Tiranë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese