Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Blendi Gonxhja publikon videon: 25 vite nga dhuna barbare e ushtruar mbi opozitën në qendër të Tiranës, PD edhe sot e kësaj dite nuk po çlirohet dot nga Berisha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka publikuar në rrjetet sociale një video të 28 majit të vitit 1996, kur opozita e asja kohe dhe shoqëria civile u dhunua në qendër të Tiranës.

Gonxhja thotë se 2 ditë më herët, në zgjedhjet e 26 majit ishte shënuar masakra më e madhe zgjedhore në Shqipëri, pasi ato zgjedhje nuk u njohën nga askush, përveç PD-së dhe Sali Berishës.

Ai tregon se në atë vit ishte kandidat për deputet me PAD-në, por nuk u lejua të organizonte takim në Qytetin Studenti, aty ku 5 vite më herët kishte rrëzuar kultin e Enver Hoxhës. Gonxhja shprehet se ka keqardhje për PD-në që edhe sot e kësaj dite nuk po arrin të çlirohet nga Sali Berisha.

Postimi i plotë:

#28MAJ1996

25 vite nga dhuna barbare e ushtruar mbi opozitën, shoqërinë civile e gazetarët në qendër të Tiranës, kur 2 ditë më herët ishte shënuar masakra më e madhe zgjedhore në Shqipëri. Zgjedhjet e 26 majit 1996 nuk u njohën kurrë nga askush, përveç Berishës dhe PD-së së tij!

Atëhere kandidat për deputet me PAD, nuk lejohesha të organizoja takim në Qytetin “Studenti”, aty ku 5 vite më herët kishim rrëzuar kultin e Enver Hoxhës!

Sekuenca video nga “shoqërimi” për në qeli! Keqardhje për PD-në që sot e kësaj dite nuk çlirohet dot nga Sali Berisha!

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img