Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Blendi Gonxhja ‘mburret’ për takimin me Enver Hoxhën dhe vizatimet që ia pëlqeu diktatori, shpërthen gazetari: Të na rrojnë komunistët dhe këlyshët e tyre, ky i eksituari…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Transporteve Blendi Gonxhja në profilin e tij në Facebook ka postuar një video të limuzinës së personalizuar të ish-diktatorit Enver Hoxha, një “Mercedes Benz”, prodhim i vitit 1966.

albsig

spring

Krah videos së postuar, Gonxhja ka treguar edhe historinë kur në Gjirokastër në vitin 1978 i ka dalë para ish-diktatorit Hoxha me 2 vizatime, të cilat Enver Hoxha i ka pëlqyer.

Vizatimet ishin pikërisht kjo limuzinë dhe Qenal Stafa, por kjo histori e treguar nga Gonxhja ka revoltuar gazetarin Flamur Vezaj.

Vezaj shkruan se drejtori i Transporteve poston i eksituar që diktatori ia ka bërë qejfin, ndërsa shprehet se Gonxhja këtë gëzim e shfaq edhe sot pas 42 vitesh.

“E njihni kete??? Eshte Blendi Gonxhja, zv/kryetari i Bashkise se Tiranes! Ja çfare poston ne profilin e tij i eksituar qe diktatorit ia paska bere qejfin! Tregon me krenari qe e ka takuar diktatorin dhe qe ia paska pelqyer vizatimet e tij! Kete gezim e shfaq edhe sot pas 42 vitesh! Ja te na rrojne komunistet dhe kelyshet e tyre, sidomos ne pushtet”, shkruan gazetari Vezaj.

104056555_289629262179589_3151320175658716251_n_1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img