Hapësire reklamuese

Foto e Ditës

Blendi Gonxhe hyn në qeveri

Shkruar nga Newsbomb
Blendi Gonxhe hyn në qeveri

Kreu i qeverisë, Edi Rama ditën e djeshme ka njoftuar ndryshime në kabinetin qeveritar duke bërë me dije formimin e ministrisë së Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit me ministër Blendi Gonxhen i cili aktualisht mban postin e drejtorit të Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Ky ndryshim në qeveri shkrin Ministrinë e Kulturës si dhe përgjysmon edhe përgjegjësinë e Ervin Metes, vetëm 6 muaj pasi u bë ministër. Atij tani i ngelin vetëm Financat, pasi Ekonomia bashkohet me Kulturën, ku shtohet edhe Inovacioni.

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese