Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Bledi Çuçi takim me fermerët në Livadhja, nuk i kursen lavdërimet për kryeministrin: Katrahurën që është bërë me pronësinë nuk ka tokësor ta zgjidhë përveç Edi Ramës (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

0894113386370c3ef474aabfe1071c84

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka qenë në Livadhja, Bashkia Finiq, ku është takuar me banorë të kësaj zone dhe ka dëgjuar problemet e tyre, ku më kryesoret janë Çertifikatat e Pronësisë dhe vaditja e tokave.

Gjatë takimit me banorët, Çuçi është shprehur se “katrahurën që është bërë me pronësinë nuk ka asnjë tokësor që t zgjidhë përveç Edi Ramës.

“Shumë gjëra janë bërë, këtu ishte abandonuar çdo gjë. Duhet kuptuar që gjërat janë me radhë se mundësitë nuk janë të mëdha se nuk jemi shtet i pasur. Nuk diskutohet që ka shumë për të bërë akoma dhe mos harro, katrahura që është bërë me pronësinë nuk ka tokësorë që ta zgjidhë, përveç Edi Ramës. Ai e ka marrë në kurriz këtë punë, por ju e dini shumë mirë se sa komplikacione kanë sjëllë të gjitha qeveritë që nga ’91”, tha Çuçi.

Video nga Saranda Web:

Më shumë

spot_img