Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bledi Çuçi reagon për ndalimin e kamionit me 400 kg kokainë: Sukses në luftën kundër trafikut të drogës! Operacione të tilla do të vijojnë për ta bërë Shqipërinë më të sigurt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka reaguar për ndalimin e kamionit me 400 kg kokainë në Lipjanë të Kosovës, i cili ishte nisur nga Brazili dhe kishte kaluar përmes Portit të Durrësit.

Çuçi e quan një sukses të madh në luftën kundër trafikut të drogës, teksa thotë se operacione të tilla do të vazhdojnë për ta bërë Shqipërinë dhe rajonin më të sigurt.

“Goditja e kontrolluar e grupit kriminal që tentoi të trafikonte rreth 400 kg lëndë narkotike e llojit kokainë në Kosovë, është një tjetër dëshmi e suksesit të luftës së përbashkët kundër trafikut të drogës dhe provë e besimit të lartë të partnerëve te Policia e Shtetit. Hetimi profesional dhe intensiv mes disa shteteve na çoi në shkatërrimin e një rrjeti të fuqishëm në fushën e narkotikëve. Kjo është një luftë e vazhdueshme, që do të pasohet nga operacione të tjera dhe goditje si kjo e fundit, për ta bërë Shqipërinë dhe rajonin më të sigurt”, tha Çuçi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img