Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

BKT premtoi rregullimin e sistemit në mesditë, banka ende “offline”; merr vendimin EKSTREM

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dje Banka Kombëtare Tregtare me filiale në Shqipëri dhe Kosovë kishte avari në sistemin qendror bankar, duke bërë që shumë qytetarë klientë të mbeten pa marrë shërbimin e dëshiruar.

LEXO EDHE: Bie serveri edhe në BKT-në e Kosovës, klientët “mbeten thatë” prej orësh

Dje u premtua nga zyra e shtypit e bankës se avaria do të rregullohej sot në mesditë, por gjërat nuk kanë shkuar siç duhet.

LEXO EDHE: Banka Kombëtare Tregtare në “black-out” total që nga dreka, njerëzit mbesin “pa lekë”

Bordi i bankës ka vendosur që filialet të mbeten hapur deri në orën 20:00 të mbrëmjes, duke ditur që zakonisht mbyllen në 15:30-16:00.

bkt

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img