Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

BKH mbyll procesin e testimit fizik për kandidatët, 115 nuk arrijnë të kapin normat në vrapim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Byroja Kombëtare e Hetimit ka mbyllur ditën e sotme procesin për testimin fizik të kandidatëve.

Nga 325 kandidatë, 210 arritën të kualifikohen ëpr në fazën tjetër, ndëkorkohë që 115 prej tyre nuk arritën të kapnin normat e duhura në vrapim.

Testimi i aftësive fizike u zhvillua nën vëzhgimin dhe monitorimin e Komisionit Ndërkombëtar të Ekspertëve, të caktuar nga SHBA dhe BE.

Kandidatët e kualifikuar, në datën 15.06.2021, do t`i nënshtrohen Testit të Esesë me shkrim, i cili do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve.

Për të parë listën e kandidatëve fitues, kliko (KËTU)
Për të parë listën e kandidatëve që nuk u kualifikuan, kliko (KËTU)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img