Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

BKH mbyll fazën e parë të testimit të kandidatëve për hetues, s’kualifikohen 229 nga 653 aplikantë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

844e027f06fead2ec5d9bc905c805914

Byroja Kombëtare e Hetimit ka mbyllur fazën e parë të testimit të kandidatëve për hetues, ku nga 650 aplikantë janë s’kualifikuar 229.

Fituesit do të kalojnë në fazën e dytë, e cila është ajo e Arsyetimit Logjik, ku aplikantët do t’i nënshtrohen testimit me shkrim.

Nga këto 424 hetues që e kanë kaluar fazën e parë, do kualifikohen 60 më të mirët, ata që marrin pikët më të lartë.

Këta hetues do të trajnohen nga FBI dhe do të përbëjnë të gjithë grupin e hetuesve në BKH, e cila do të hetojë zyrtarët e lartë të përfshirë në krim dhe korrupsion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img