Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Biznesmeni i njohur u plagos nga punonjësi i SHKB-së me armën shërbimit: Zbardhet emri dhe motivet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni i njohur Pëllumb Gjoka është plagosur sot rreth orës 21:00 nga autori i dyshuar Kleant Musabelliu me detyrë specialist në Shërbimin e Kontrollit të Brendshëm, strukturë e Ministrisë së Brendshme.

albsig

spring

Uniformat blu kanë zbardhur edhe motivet e konfliktit që degjeneroi në përdorimin e armës.

Fillimisht biznesmeni Gjoka dhe Musabelliu janë konfliktuar në telefon, ndërsa pasi janë përballur te zona e Pazarit të Ri, 43-vjeçari Musabelliu ka nxjerrë pistoletën e shërbimit dhe e ka qëlluar duke e plagosur në këmbë.

Policia bën me dije se konflikti ka nisur pas sherrit që kanë patur djemtë e tyre.

Lexo edhe: Zbardhet identiteti i të plagosurit te “Pazari i Ri”, është biznesmen i njohur (DETAJET)

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img