Hapësire reklamuese

Bota

Biznesmeni i njohur grek ekzekutohet me kallashnikov

Shkruar nga Newsbomb

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pasditen e kësaj të mërkure në Atikë të Greqisë.

Biznesmeni i njohur grek Chistos Gialias u ekzekutua me kallashnikov teksa po udhëtonte me makinë. Autorët ende të paidentuifikuar qëlluan me breshëri plumbash ndaj biznesmenit. Por nuk u mjaftuan me kaq, pasi e vranë me arme zjarri, dyshohet se i vunë flakën makinës ku ndodhej viktima, për të zhdukur çdo gjurmë.

Sakaq  nuk dihet ende nëse makina ka marrë flakë nga të shtënat apo autorët e vrasjes i kanë vënë flakën vetë makinës për të mbuluar gjurmët. Automjeti i djegur është gjetur në rrugën e Agia Ekaterinit ku zjarrfikësja ka nxituar për të shuar zjarrin. Nuk dihen ende rrethanat e vrasjes mafioze.

Mësohet se në vitin 2018 ish-bashkëshortja e biznesmenit, Freda Karzi është ekzekutuar në mënyrë misterioze në vitin 2018 dhe autorët nuk janë gjendur kurrë.

Ish-bashkëshortja e Christos Gialias Ish-bashkëshortja e Christos Gialias

Zougkla.gr shkruan se biznesmeni ka qenë i përfshirë në të kaluarën në trafikimin e drogës. Christos ishte një biznesmen tepër i njohur në Greqi. Ai ishte një ndër tregtarët më të mëdhenj të mishit në Greqi. Ai kishte edhe një fabrike boje si dhe ka qenë president i ekipit të futbollit të Trikalas.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese