Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Biznesmeni i akuzuar për vrasjen e turistit rus kallëzon oficerin e Policisë Gjyqësore në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni nga Elbasani, Fatmir Kuç, i akuzuar për vrasjen e turistit rus disa ditë më parë në Himarë, ka kallëzuar në Prokurori Oficerin e Policisë Gjyqësore në Vlorë, Arian Veshaj.

Sipas avokatit të biznesmenit Kuçi, Veshaj duhet të shkonte në vendngjarje për të kryer veprimet proceduriale, por nuk e ka bërë një gjë të tillë. Sipas tij, refuzimi i oficerit të Policisë Gjyqësore për ka krijuar konfuzion në ngjarje.

Biznesmeni Kuçi akuzohet se me skafin e tij pa dokumente “Black Arroë” ka kaluar përsipër turistit rus që ndodhej në ujë mes plazhit të Himarës dhe Livadhit duke i shkaktuar vdekjen, por ai pretendon se e ka gjetur të vrarë dhe është përpjekur ta ndihmojë duke e marë në skafin e tij.

Më shumë


spot_img

spot_img