Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Biznesmenët në Vlorë ulin qepenat dhe dalin në protestë: Bashkia s’ka marrë asnjë për pastrimin e dezinfektimin për sezonin turistik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bizneset në Vlorë kanë mbyllur dyert ditën e sotme në shenjë proteste.

Pronarët e këtyre bizneseve shprehen se bashkia e Vlorës nuk ka marra asnjë masë për pastrimin e mbetjeve nga zona, në prag të çeljes së sezonit turistik.

“Sezoni turistik po afron dhe në zonë nuk shikohet asnjë lloj masë, të paktën flasim për pastrimin dhe dezinfektimin e zonës”, shprehet njëri prej qytetarëve.

“Rrezikshmërinë nga puset që janë të hapura pasi është ambient familjar dhe janë të rrezikuar fëmijët, pastrimi i kanalizimeve në mënyrë rigoroze dhe aroma e keqe që mbartin pusetat e zonës që çojnë në mos-frekuentimin e njerëzve në zonë, ndalimi i motoçikletave dhe biçikletave hipur dhe vënia e gjobave nga policia rrugore dhe policia bashkiake nuk respektohet”, shtoi më tej ai.

“Ne do të vijojmë protestën derisa të kemi një përfaqësues të bashkisë dhe të na dëgjojë, të ulemi dhe të bisedojmë”, shprehet një tjetër qytetar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img