Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Biznesi i vogël në protestë, ulen qepenat e dyqaneve: Ndalojmë dhënien e shërbimit ndaj qytetarëve

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoqata e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm ka marrë vendimin që në shenjë proteste të ulë qepenat e dyqaneve dhe të mos japë shërbim për qytetarët.

Subjektet që do t’i bashkohen kësaj proteste do të futen në grevë për 1 orë ditën e diel, nga ora 10:00 deri në 11:00.

Lajmërimi i Shoqatës së Biznesit të Vogël dhe të Mesëm:

Ditën e diel, dt. 31.10. 2021.

Ora 10.00-11.00 Shpallim grevë 1 orëshe

në qytetin e Tiranës.

Mbyllim qepenat e subjekteve private dhe ndalojmë dhënien e shërbimit ndaj qytetarëve.

Ftojmë gjithë biznesin anëtarë të shoqatës apo jo ti bashkohet grevës.

Vendimi u mor nga:

Bordi Drejtues i Shoqatës të Biznesit të Vogël dhe të Mesëm të Shqipërisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img