Bizneset kundërshtojnë anëtarësimin me detyrim në Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë: Si po na rëndojnë xhepat me taksën e fshehur

Publikuar tek: ekonomi, më 11:43 25-10-2016 Bizneset kundërshtojnë anëtarësimin me detyrim në Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë: Si po na rëndojnë xhepat me taksën e fshehur

Shoqata e Biznesit të Vogël dhe të Mesëm të Shqipërisë kundërshton antërësimin me detyrim në Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë.

Kjo është bërë me dije nga kryetari i kësaj shoqate Albert Nasto sipas të cilit antarësimi me detyrim bie ndesh me kushtetutën, rëndon xhepat e biznesit sepse është një taksë e fshehur, por nga ana tjetër kjo praktikë nuk është e njohur as në vendet më të zhvilluara.

Nasto i ka bërë thirrje parlamentit të Shqipërisë për të mos e rivotuar këtë ligj, ndërsa ka përshendetur mosdekretimin e ligjit nga ana e Presidentit Nishani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013065814971924
array(1) { ["section"]=> string(133) "bizneset-kundershtojne-anetaresimin-me-detyrim-ne-dhomat-e-tregtise-dhe-industrise-si-po-na-rendojne-xhepat-me-taksen-e-fshehur-57319" }