Hapësire reklamuese

Bota

Bizhuteri të shtrenjta dhe para kesh, arrestohen dy shqiptarët në Francë

Shkruar nga Newsbomb
Bizhuteri të shtrenjta dhe para kesh, arrestohen dy shqiptarët në

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia franceze, pasi akuzohen për disa vjedhje në Val-de- Marne.

Sipas medieve të huaja dy shqiptarët u arrestuan nga në momentin që ishin duke u kthyer në shtëpi, ndërsa xhepat i kishin të mbushur plot me të ardhura nga vjedhja e tyre e fundit.

Hetuesit thanë se ata janë përgjegjës edhe për 12 vjedhje ose tentativa vjedhjes të kryera brenda dy javësh. Sipas hetuesve, në total,  dëmi që ata kanë shkaktuar është rreth 40 mijë euro, ku përfshihen bizhuteri, ora luksoze apo edhe para kesh.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese