Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

BITCOIN vendos rekord të ri, arrin vlerën mbi 60 mijë dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6bd54a347ce4b7cd2d29dbf20c642d32

Nuk kanë të ndalur rekordet e kriptovalutës Bitcoin, e cila ditën e sotme ka arritur shifra marramendëse.

Sipas faqes së specializuar “CoinMarketCap”, 1 Bitcoin u rrit ditën e sotme në 60.197 dollarë dhe vazhdoi në këto ritme gjithë ditën.

Gjatë 3 muajve të fundit kriptovaluta është trefishuar në vlerë, duke thyer rekorde pas rekordeve.

Si ka ndryshuar vlera e Bitcoin:

Shtator 2017       5,000 dollarë

Nëntor 2017       10,000 dollarë

Dhjetor 2020      20,000 dollarë

2 janar 2021        30,000 dollarë

7 janar 2021        40,000 dollarë

16 shkurt 2021   50,000 dollarë

13 Mars 2021      60,000 dollarë

Më shumë

spot_img
spot_img