Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Bisedimet për negociatat, sekretari organizativ i PS: Kemi besim për një ‘PO’

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari organizativ i PS Arben Pëllumbi, shprehet se mazhoranca ka besimin e plotë se Shqipëria do të marr një vendin pozitiv për hapjen e negociatave.

I ftuar në “RepolitiX”, Pëllumbi shtoi se Shqipëria duhet ti bëjë të gjitha detyrat e saj edhe nëse merr përgjigje negative.

“Ne kemi besim se do ta marrim PO. Kjo është një rrugë e jona, e populli,  është aspiratë e popullit. Do të përtypim qoftë Po qoftë Jo. Përpara se të gjykojmë se çdo të ndodhi opozita mbajti një qëndrim radikal. Këta njerëz që lanë njerëz edhe jashtë pushtetit lokal. Askush nuk mban përgjegjësi për aksionin e dështuar. Pati ndikim si delja e zezë edhe tek Holanda. Ambasadori anglez tha se vijnë në Angli dhe zhgënjehen. Po sigurisht që ka krim të organizuar. Edhe në Holandë ka policie të korruptuar. Por qeveria duhet të bëjë punën e saj. Ne Shqiptarët duhet të sakrifikojmë më shumë për vendin tonë”, u shpreh Sekretari organizativ i PS, Arben Pëllumbi.

Më shumë

spot_img