Tirana
broken clouds
12 ° C
12 °
12 °
82 %
1kmh
75 %
Mar
14 °
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
9 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Bino thirrje qytetarëve: Shtyni vaksinën me 2 javë nëse keni pasur…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefja e Sëmundjeve infektive në Institutin e Shëndetit Publik ,Silva Bino u ka bërë thirrje qytetarëve që nëse kanë pasur kontakt me një person i cili ka  qenë I infektuar me Covid nuk duhet të kryejnë vaksinën pa kaluar 14 ditë.

 “Duhet të kalojnë dy javë nga personi që ka pasur kontakt, atëherë pastaj të vaksinohet. Këto janë pyetje shumë të rëndësishme që nuk i tregojnë këtë gjë, janë asimtomatikë dhe normalisht nuk duhet të vaksinohen derisa të përfundojë periudha dyjavore e inkubacionit. Kur janë brenda familjes dhe janë disa persona mes tyre duhet të kalojë dy herë periudha e inkubacionit.”- tha ajo.

Ndër të tjera Bino shtoi se qytetarët nuk duhet të fshehin asnjë problem shëndetësor teksa pyeten nga mjekët në qendrën e vaksinimit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img