Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Bill Gates: Trump duhet të lejohet të rikthehet në rrjetet sociale

spot_img

Lajme të ngjashëm

c6de7f6e760f60e8bd195180d6c9e9df

Miliarderi amerikan Bill Gates thotë se kompanitë e rrjeteve sociale duhet të heqin penalizimet ndaj presidentit amerikan Donald Trump, dhe ta lejojnë atë të rikthehet.

“Mendoj që në një moment do të lejohet sërish, dhe duhet të lejohet”, tha themeluesi i Microsoft, Gates në një intervistë për CNBC.

Facebook, Tëitter dhe rrjete të tjera sociale e përjashtuan Donald Trump për deklaratat e tij të rreme për vjedhjen e zgjedhjeve në SHBA, si dhe për ato të “nxitjes së dhunës”.

“Si mund të thuash që u vodhën zgjedhjet, pa paraqitur as edhe një fakt”, tha Gates, teksa kritikoi edhe punën e administratës Trump për përballimin e pandemisë së koronavirusit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img