Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

“Bileta avioni për zyrtarë shteti”, Kryemadhi ngre pyetjen: Po 800 mln lekët që ka harxhuar inceneratori i Tiranës për udhëtime, kanë financuar ndonjë fluturim VIP?

Lajme të ngjashëm

Deputetja e PL, Monika Kryemadhi ka reaguar pas lajmeve në media se se inceneratorët kanë paguar bileta avioni për zyrtarët e shtetit.

Ajo me anë të një postimi në rrjetet sociale ka ngritur edhe pyetjen nëse 800 mln lekët që ka harxhuar inceneratori i Tiranës për udhëtime a është financuar ndonjë fluturim VIP?

“Qenkan mbushur mediat me lajme se inceneratorët kanë paguar bileta avioni për zyrtarët e shtetit. Po 800 milionë lekët që ka harxhuar inceneratori i Tiranës për udhëtime, kanë financuar ndonjë fluturim VIP, për ndonjë ministër dhe deputet Rilindas, apo për shoqërueset e tyre?” shkruan Kryemadhi në postimin e saj.

Kujtojmë që ditën e sotme u zbardhën dhe disa udhëtime të të akuzuarve që janë paguar nga pronari i inceneratorëve, Klodian Zoto.

Më shumë