Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
3.6kmh
0 %
Mër
30 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Bilanci i FRIKSHËM, shkon në 920  numri i viktimave nga tërmeti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rritet frikshëm bilanci i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.1  të shkallës Rihter që goditi Afganistanin orët e para të mengjesit të sotëm.

Të paktën deri më tani raportohet për 920 të vdekur, ndërsa qindra të tjerë janë plagosur dhe ndodhen në gjendje të rëndë.

albsig

spring

Ishte zëvendësministri për menaxhimin e fatkeqësive, Sharafuddin Muslim, i cili tha në një konferencë për shtyp, se të paktën 920 njerëz kanë humbur jetën dhe 600 të tjerë janë plagosur.

Ndërkohë një zyrtar i qeverisë tha se numri i viktimave fatkeqësisht pritet që të rritet, pasi mbi 150 persona kanë marrë plagë të rënda.

Fotot e shpërndara në mediat sociale tregonin njerëz në barrela, rrënoja dhe shtëpi të rrënuara në provincën Paktika.

Kujtojmë se tërmeti që goditi Afganistanin ishte me magnitudë 6.1 ballë në një thellësi prej rreth 51 km, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img