Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bilanc tragjik nga rrëshqitja e dheut, shkon në 50 numri i viktimave

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2ae0f7e8afb2c7292a0b901f192247c3

Të paktën 50 persona humbën jetën si pasojë e rrëshqitjes së dheut në një landfill kolosal mbeturinash në kryeqytetin etiopian Adis Ababa.

Sipas BBC banorët e zonës thonë se mbi 150 njerëz gjendeshin në landfill në momentin e incidentit dhe dhjetra prej tyre janë ende të zhdukur. Mësohet se kjo zonë përdoret prej më shumë se 5 dekadash për hedhjen e mbeturinave. Mënjëherë pas ngjarjes kanë nisur kërkimet dhe bëhet e dije se shumë prej të humburve janë fëmijë të cilët siguronin jetesën nëpërmjet mbeturinave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img