Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Bilanc tragjik nga koronavirusi në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia vijon të shënojë bilanc negativ sa i takon situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3229 raste të reja dhe 70 viktima, duke e çuar në 273.459 numrin e përgjithshëm të të prekurve dhe në mbi 8300 atë të viktimave që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër në 24 orët e fundit, Maqedonia e Veriut ka regjistruar 1320 infeksione të reja nga 4174 testime të kryera.

Vatra më e nxehtë mbetet Shkupi me 580 raste të reja, e ndjekur nga Manastiri me 113. Bilanci flet gjithashtu për 50 viktima, me një total prej 3860 fatalitetesh.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img