Bilanc tragjik në Londër, 30 të vdekur dhe 76 të zhdukur

Publikuar tek: bota, më 13:38 16-06-2017 Bilanc tragjik në Londër, 30 të vdekur dhe 76 të zhdukur

Zjarri masiv në kullën 24 katëshe në Londër mori jetën e të paktën 30 personave, dhjetra mbetën të plagosur, ndërsa 76 persona raportohen të zhdukur.

Flakët shkrumbuan Kullën Grenfell gjatë natës së 12 qershorit.  Banorët që arritën të shpëtojnë treguan tmerrin që përjetuan, teksa luftonin me flakët.

Kryeministrja Theresa May shprehu ngushëllimet për familjarët dhe siguroi që do të mbështesë familjarët.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia njofton vrasjen e liderit suprem të ISIS-it, Abu Bakr Al-Baghdadi
28 vjeçari planifikon të martohet me vajzën që njohu në internet, shokohet totalisht kur zbulon identitetin e vërtetë dhe kurthin »
Article Logic
Execution time: 0.011147975921631
array(1) { ["section"]=> string(61) "bilanc-tragjik-ne-londer-30-te-vdekur-dhe-76-te-zhdukur-82726" }