Bilanc TRAGJIK në Itali, humbin jetën 692 persona nga COVID në një ditë, me mijëra raste të reja

Publikuar tek: rajon, më 17:46 21-11-2020 Bilanc TRAGJIK në Itali, humbin jetën 692 persona nga COVID në një ditë, me mijëra raste të reja

Italia ndodhet në një situatë tepër alarmante përsa i përket situatës së koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit 692 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë ditës së fundit janë shënuar 34,767 raste të reja të Covid, rreth 2,500 më pak se dje, duke e çuar numrin totalin në 1,380,531.

Në nivelin rajonal është ende Lombardia ajo që regjistron shifrën më të lartë të të infektuarve, me 8,853 raste në 24 orët e fundit, rreth 400 më pak se dje, pasuar nga Veneto me 3.567 raste në një ditë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « REKORD I ZI në Kosovë, 19 viktima nga Covid dhe më shumë se 700 raste të reja
Ramush Haradinaj: Gjykata Speciale selektive, por e vërteta është... »
Article Logic
Execution time: 0.012078046798706
array(1) { ["section"]=> string(101) "bilanc-tragjik-ne-itali-humbin-jeten-692-persona-nga-covid-ne-nje-dite-me-mijera-raste-te-reja-228623" }