Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Bikini dhe banjo dielli në borë, ja si festohet fundi i dimrit në Rusi (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ca48f9d76c84b29f31091960ef70661e

Me shumë se 10 mijë përsona kanë marrë pjesë në festivalin e mbylljes sezonale të dimrit dhe fillimit e verës që bëhet në Rusi.

Ky festival është shumë i famshëm dhe turist nga e gjithë bota vizitojnë Rusinë vetëm për të marrë pjesë në festival.

Të gjithë vishen me rroba plazhi dhe bikini dhe bëjnë ski në borë si dhe banjo dielli. Edhe pse mali është plot me dëborë kjo nuk i ndalon njerëzit që të marrin pjesë në festival.

Në festival mbahen po ashtu turne karaoke dhe gara miqësore me çmime simbolike.

Sipas organizatorëve ky është festivali më i famshëm për mbylljen e dimrit dhe i bëjnë thirrje të gjithëve që të bëhen pjesë vitin e ardhshëm.

56862425_2022088294758872_9040149178684014592_n.png

57154500_2328248547451923_4539625770099671040_n.png

57034608_1089683231219954_6729190910665424896_n.png

56881395_624668681315545_6166436043248631808_n.png

 

Më shumë

spot_img