Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.6kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Big Brother” për herë të parë së shpejti në Kosovë, detajet e formatit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Show mediatik  “Big Brother” duket se po zgjerohet në një treg të ri, duke u transmetuar për herë të parë në vendin fqinj, Kosovë,pas marrëveshjes me Banijay Rights.

Sipas medieve kosovare, është zyrtare se marrëveshja mes Banijay, Artmotion dhe KlanKosova do të sjellë edicionin “Big Brother VIP” për herë të parë në Kosovë, në sezonin e ardhshëm televiziv. 

Tashmë puna ka nisur dhe premiera e parë e spektaklit do të jetë në vjeshtë. Ky format është realizuar për disa sezone në Shqipëri, duke rezultuar mjaft i suksesshëm.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img