Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Bien sirenat e ALARMIT: Dy raketa godasin zonën pranë Ambasadës Amerikane në Bagdad

spot_img

Lajme të ngjashëm

5900c254f3d6c83222004206edeec3be

Dy raketa katjusha kanë rënë sot në Zonën Jeshile të Bagdadit, aty ku ndodhet Ambasada Amerikane dhe godinat e një sërë misioneve diplomatike të huaja.

Sipas mediave vendase, fillimisht janë dëgjuar sirenat e alarmit, dhe më pas dy shpërthime të fuqishme.

Momentalisht nuk raportohet për persona të lënduar nga shpërthimet. Sulmi me raketa vjen rreth 20 orë pas dy sulmeve të kryera nga ushtria iraniane mbi dy baza ushtarake amerikane në Irak.

Dy sulmet e Iranit mbi bazat amerikane u konsideruan si kundërpërgjigje për vrasjen e gjeneralit iranian Kasem Soleimani. Kërcënimet e qeverisë iraniane që prej asaj dite kanë qenë të njëpasnjëshme.

Më shumë

spot_img