Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Bien lehtë shifrat e Covid-19 në Itali, Britani mbi 1 mijë viktima në 24 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1dd5504988512ba301fc1e5d88845dd1

Italia ka paraqitur shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Me ulje të lehtë, por sërish shifra të larta. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar gati 13 mijë raste të reja dhe 336 viktima. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 2.668.266 të prekur dhe 92.338 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.

Nga ana tjetër Britania e Madhe ka shënuar mbi 13 mijë raste, por shumë viktima. Plot 1001 humbje jete në vetëm 24 orë, duke e çuar në 114.851 numrin e përgjithshëm që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_11.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img