Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Bie zjarr për të disatën herë pranë burgut në Fushë Krujë, banorët tregojnë se kush është autori (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr ka rënë ditën e sotme pranë burgut në Fushë Krujë. Mësohet se disa shkurre përrreth godinës së burgut, iu është vënë flaka.

Sipas banorëve të zonës, kjo nuk është hera e parë që bie zjarr pranë burgut, ndërsa shtojnë se zjarri është ndezur nga një person me probleme të shëndetit mendor.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndonëse kjo është e disata herë që bie zjarr pranë burgut, asnjë masë nuk është marrë deri më tani nga institucionet përkatëse për përgjegjësit.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img