Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Bie papritur vlera e Bitcoin, tërheq me vete edhe kriptomonedha të tjera

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vlera e Bitcoin ka rënë ndjeshëm gjatë ditës së sotme, duke shkuar në poshtë 52 mijë dollarë.

Shkak është bërë problematika ligjore që El Salvador ka hasur me kompaninë e një portofoli dixhital. El Salvador është shteti i parë në botë që ka legalizuar kriptomonedhat.

Bitcoin ka rënë sot nga 52,500 dollarë në 44,000$. Më pas ka nisur të rikuperohet duke shkuar aktualisht në 46,000$.

Rënia e Bitcoin ka bërë që edhe monedha të tjera elektronike të humbasin vlerë, kryesisht Ethereum, XRP, dhe Cardano.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img