Hapësire reklamuese

Aktualitet

Bie papritur vlera e Bitcoin, tërheq me vete edhe kriptomonedha të tjera

Shkruar nga Newsbomb
Bie papritur vlera e Bitcoin, tërheq me vete edhe kriptomonedha të

Vlera e Bitcoin ka rënë ndjeshëm gjatë ditës së sotme, duke shkuar në poshtë 52 mijë dollarë.

Shkak është bërë problematika ligjore që El Salvador ka hasur me kompaninë e një portofoli dixhital. El Salvador është shteti i parë në botë që ka legalizuar kriptomonedhat.

Bitcoin ka rënë sot nga 52,500 dollarë në 44,000$. Më pas ka nisur të rikuperohet duke shkuar aktualisht në 46,000$.

Rënia e Bitcoin ka bërë që edhe monedha të tjera elektronike të humbasin vlerë, kryesisht Ethereum, XRP, dhe Cardano.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese