Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Bie numri i viktimave nga Covid-19 në Francë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ec4df632995e756e53fee0d9428fa360

Më në fund numri i viktimave po pëson ulje edhe në Francë, një nga shtetet më të prekura në Europë dhe botë nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 66 viktima, duke e çuar në 28.596 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Sakaq, 191 rastet e reja me covid-19 e kanë çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 182.913.

Në Francë deri më tani janë shëruar 66.584 persona, ndërkohë që 1501 ndodhen në gjendje kritike për jetën. Që nga fillimi i pandemisë, në Francë janë bërë mbi 1.3 milionë testime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img