Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Bie nga lartësia punëtori në Durrës, policia arreston përgjegjësin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 34-vjeçar ka rënë nga lartësia teksa punonte në një objekt në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake, ai është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Policia bën me dije se ka vënë në pranga përgjegjësin, një 33-vjeçar me inicialet M.P, i akuzuar për ““Shkeljen e rregullave të mbrojtjes në punë”.

“Specialistët e Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”,  shtetasin M. P., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi duke punuar në një objekt është aksidentuar duke rënë nga lartësia, punonjësi i tij, shtetasi B. H., 34 vjeç, banues në Durrës, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img