Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Biden zotohet se do të ndihmojë në rindërtimin e Gazës: S’ka paqe derisa të njihet…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti amerikan Joe Biden ka deklaruar se do të ndihmojë në organizimin e përpjekjeve për të rindërtuar Gazën dhe tha se krijimi i një shteti palestinez së bashku me Izraelin është “përgjigja e vetme” për konfliktin.

Biden gjithashtu tha në një konferencë për shtyp se ai u kishte thënë izraelitëve të ndalonin “luftimet ndërkomunale” në qytetin e ndezur të Jeruzalemit.

Megjithatë Kreu i Shtëpisë së Bardhë theksoi se “nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim, përkushtimin ndaj sigurisë së Izraelit” dhe shtoi se derisa rajoni pa mëdyshje të pranojë ekzistencën e Izraelit, nuk do të ketë paqe.

“Nuk ka asnjë ndryshim në angazhimin tim për sigurinë e Izraelit, asnjë ndryshim, aspak.Por unë ju them se ndryshimi është që ne ende kemi nevojë për një zgjidhje mes dy shteteve”, u shpreh Biden.

Më shumë

spot_img
spot_img