Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Biden pret nesër në Shtëpinë e Bardhë liderët e Suedisë dhe Finlandës, ja çfarë do të diskutojnë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA Joe Biden do të presë nesër në Shtëpinë e Bardhë liderët e Suedisë dhe Finlandës, për të diskutuar aplikimet e tyre në NATO. Lajmi është konfirmuar nga Shtëpia e Bardhë.

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Karine Jean-Pierre bëri me dije se Presidenti i SHBA, kryeministrja suedeze Magdalena Andersson dhe presidenti i Finlandës, Sauli Niinist do të diskutojnë gjithashtu “sigurinë evropiane, si dhe forcimin e partneritetevtë ngushta në një sërë çështjesh globale dhe mbështetjen për Ukrainën”.

albsig

spring

Ky takim vjen në të njëjtën kohë kur të vendet kanë kërkuar që të aplikojnë për anëtarësim në NATO, ndërrsa Rusia deklaroi dje se nëse Suedia dhe Finlanada do t’i bashkohen Aleancës, do të ketë një reagim nga Moska. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img