Hapësire reklamuese

Bota

Biden i shqetësuar: Izraeli po humbet mbështetjen në mbarë botën

Shkruar nga Newsbomb
Biden i shqetësuar: Izraeli po humbet mbështetjen në mbarë

Presidenti amerikan Joe Biden i shqetësuar ka thënë se Izraeli ka filluar të humbasë mbështetjen në mbarë botën.

Vërejtjet e tij bazohen në shënimet në një event, ku thuhet se ka një alarm nga komunitetet ndërkombëtar për bombardimin e Gazës.

Biden nuk dha asnjë tregues se Izraeli po humbiste mbështetjen e SHBA-së për fushatën e tij ushtarake, pavarësisht shqetësimit në rritje të administratës së tij për koston e madhe në jetët e palestinezëve dhe shkatërrimin e infrastrukturës civile.

Ndër të tjera presidenti amerikan i ka kërkuar Netanyahut të forcojë qeverinë, në mënyrë që të gjejë një zgjidhje afatgjatë për konfliktin izraelito-palestinez.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese