Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
61 %
3.1kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Biden “hap thesin”, administrata bën gati paketën 3 trilion dollarësh

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Administrata amerikane është duke bërë gati paketën 3 trilion dollarëshe për t’ia paraqitur presidentit të Joe Biden.

Në fokus të kësaj pakete është infrastruktura dhe hapja e vendeve të reja të punës.

Kjo paketë do të ndahet në dy pjesë, pjesa e parë do të përqëndrohet te ndërtimi i rrugëve dhe shkollave ndërsa pjesa tjetër do të përqëndrohet te politikat financiare.

Analistët amerikanë shkruajnë se kjo paketë përcakton prioritetet e presidencës Biden në politikën e brendshme amerikane.

Këshilltarët e Presidentit pritet të fillojnë këto ditë edhe kontaktet me grupet e interesit në industri dhe grupet e punës në terren.

Më shumë

spot_img
spot_img