Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Biden e quajti kriminel lufte, ministri i Brendshëm serb i del në mbrojtje Putinit: Është lider i zgjedhur në mënyrë demokratike

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshem i serbisë, Aleksandër Vulin ka reaguar për deklaratën e presidentit të SHBA, Joe Biden, i cili e quajti Putinin një kriminel lufte.

“Fjalët e presidentit të SHBA-së Joseph Biden në dritën e operacionit special të Rusisë në Ukrainë se presidenti rus Vladimir Putin është një kriminel lufte janë një fyerje për Rusinë dhe sensin e shëndoshë”, tha Vulin.

Vulin ndër të tjera tha se Vladimit Putin është një lider dhe është zgjedhur në mënyrë demokratike i një shteti Sovran dhe sipas tij ta quash atë kriminel lufte ëhstë fyerje për Rusinë.

Më shumë