Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Biden dhe Johnson zhvillojnë bisedën e parë telefonike, zotohen për thellim të bashkëpunimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

654292c3d9d1fe32c58d7867ac29d394

Presidenti ri i SHBA-së, Joe Biden dhe Kryeministri Boris Johnson kanë zhvilluar telefonatën e tyre të pare.

Bëhet me dije se në këtë telefonatë është theksuar rëndësia në zgjerimin dhe thellimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Johnson shkruan: Shumë mirë të flasësh me Presidentin Joe Biden këtë mbrëmje. Unë pres që të thelloj aleancën e gjatë midis dy vendeve tona ndërsa drejtojmë një rimëkëmbje të gjelbër dhe të qëndrueshme nga Covid-19.

Johnson u bë udhëheqësi i parë evropian që ka folur me presidentin e ri pasi ai më parë ka folur me me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau dhe presidentin meksikan, Andrés Manuel López Obrador.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img