Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Bici: Operacioni tek Transballkanikja drejt fundit

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vijuar edhe sot operacionin në Vlorë, në projektin e Transballkanikes. Duke ndjekur nga afër punën, kryeinspektorja e IKMT Dallëndyshe Bici u shpreh se:

Puna ka vijuar pa ndërprerje, me qëllim që zbatimi i projektit të Transballkanikes të mos kishte ndalesa të gjata. Ka patur pak kundërshti, të cilat janë zgjidhur shpejt, ndërkohë që shumë prej qytetarëve kanë pranuar t’i çmontojnë vetë objektet e tyre. i falenderoj. Kjo është një ndihmë për ne, për ata vetë, por edhe për projektin e Transballkanikes”.

 IKMT ka mbi një jave në këtë operacion, ku ishin planifikuar të prisheshin 180 objekte me sipërfaqe dhe lartësi të ndryshme. IKMT parashikon që operacioni të mbyllet në fillim të javës së ardhme.

Më shumë