Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Beyonce lë pas Michael Jackson dhe Lady Gaga, fiton çmimin për “Videoklipin më të mirë të të gjitha kohërave”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Revista “Rolling Stone” e ka cilësuar videon muzikore “Formation” të këngëtares Beyonce si videoklipin më të mirë të të gjitha kohërave.

Në garë për këtë çmim ishin 100 video, por këngëtarja amerikane arriti të lërë pas edhe videoklipet si “Billie Jean: nga Michael Jackson, “Kiss” të Prince dhe “Bad Romance” nga Lady Gaga.

Në videoklipin e “Formation” Beyonce shihet të ketë hipur mbi një makinë policie të përmbytur në qytetin e Neë Orleans, i cili është i shkatërruar, ndërkohë që në muret përreth shkruhet “mjaft na qëlluat”.

Sipas ideueses së videos, këngëtarja në këtë videoklip ka dashur të tregojë “impaktin historik të skllavërisë tek dashuria me ngjyrë, dhe çfarë pasoje ka patur në familjet me ngjyrë”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img