Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Betohet Pjerin Ndreu për Bashkinë e Lezhës, në ceremoni edhe kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9248bd9bfe118496d2b3b636567e9ae2

Konstituohet Këshilli Bashkiak i Lezhës dhe betohet kryebashkiaku i ri Pjerin Ndreu.

Prezent në ceremoni ishte ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi dhe një sërë personash të tjerë.

Mësohet se Ndreu është betuar në ambientet e Bibilotekës “Gjergj Fishta” dhe më pas është nisur drejt bashkisë.

Ndërkohë ish-kryebashkiaku demokrat Fran Frrokaj deklaroi ditën e djeshme se do ta lirojë zyrën qetësisht dhe nuk do të bëjë rezistencë.

Ndreu fitoi bashkinë e Lezhës me më shumë vota kundrejt dy rivalëve Eduart Ndocaj dhe Salvador Kaçaj.

67967036_403003283682339_7312057366172663808_o.jpg

67967390_403003270349007_1302874923332534272_o.jpg

67893328_403003220349012_3359800534516105216_o.jpg

68541740_403003490348985_4721417253109628928_o.jpg

68681472_403003480348986_4110817089965522944_o.jpg

68878758_403003467015654_5055814623568068608_o.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img