Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Betohen dy deputetët e rinj të Kuvendit, pjesë e LSI dhe PDIU

spot_img

Lajme të ngjashëm

7f5c7f8a085a28d64221770cc2e66cf1

Janë betuar sot dy deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë, Edmond Zejno dhe Flamur Çelaj, të cilët do të zëvendësojnë në këtë post Dashamir Tahirin dhe Shkëlqim Selamin.

Zejno i PDIU dhe Çelaj i LSI hynë në Kuvend pasi KQZ vendosi t’u hiqte mandatet Tahirit dhe Selamit për shkak se nuk kishin treguar në formularin e vetdeklarimit problemet që kanë patur me drejtësinë në Itali.

Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami janë dy ish-deputetët e parë që u prekën nga ligji i dekriminalizimit. 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img