Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Betohen 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas verifikimit të mandateve, janë betuar në Kuvendin e Shqipërisë 140 deputetët e rinj në seancën plenare të orës 17:00, të drejtuar nga deputetja Luljeta Bozo.

Bozo ka lexuar emrat sipas radhës alfabetike dhe deputetët janë ngritur një nga një në këmbë për t’u betuar. Disa prej tyre kanë qenë të emocionuar pasi e kanë mandatin për herë të parë dhe janë betuar duke buzëqeshur, ndërkohë që të tjerët kanë qenë më seriozë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mundur të marrë mandatin dhe pas betimit është larguar. Kuvendi zgjodhi dhe kryetaren e re, e cila është Lindita Nikolla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img