Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Betimi i qeverisë së re, Soreca mesazh urimi: Presim që integrimi në BE dhe reformat të zënë një vend të rëndësishëm në axhendë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka përcjellë një mesazh urimi për qeverin e re “Rama3” që u betua sot tek Presidenti Ilir Meta.

Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se integrimi në BE dhe reformat duhet të zënë një vend të rëndësishëm në axhendën e qeverisë.

“Urojmë kryeministrin Rama dhe qeverinë shqiptare që mori detyrën. Presim që integrimi në Bashkimin Evropian dhe reformat, përfshirë sundimin e ligjit, të zënë një vend të rëndësishëm në axhendë. Koordimi i fortë ndër-institucional është kyç për pranimin në BE” shkruan Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img